Pomiar endometrium u 52-latki

Witam! Mam 52 lata i od dwoch lat nie miesiączkuje. Ostatnio kilka razy wystąpiły u mnie objawy identyczne z owulacja-wypływ śluzu, lekki bol podbrzusza i jajników, tkliwośc piersi.... Lekarz ginekolog stwierdzil w badanie USG ze endometrium ma 8mm co dla kobiety nie miesiaczkujacej jest za duze i skierował na ablacje. Czy to poważny zabieg i czy daje jakies powikłania? Boje sie ze to nowotwór......!!!!

Lek. Tomasz Budlewski

Abrazja jest to zabieg wyłyżeczkowania, który jest wykonywany w krótkim znieczuleniu. Każdy nawet najmniejszy zabieg zawsze niesie ze sobą pewnego stopnia ryzyko. Proszę koniecznie kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego, konieczny jest zabieg aby stwierdzić czym są powyższe zmiany.