Pominęłam 2 tabletki - czy jestem zabezpieczona?

Witam, codziennie tabletkę biorę o 21, niestety zapomniał wziąć w środę przypomniałam sobie dopiero po 48 godzinach gdy miałam zażyć kolejną. Do tego kochałam się z chłopakiem w czwartek a tabletkę wzięłam dopiero w piątek:( Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę. Jest to początek 2 tygodnia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Mimo, że drugi tydzień blistra niesie za sobą stosunkowo najmniejsze konsekwencje przy pominięciu tabletki, to w przypadku pominięcia większej ich liczby efekt może być różny. Zakłada się bowiem, że przy pominięciu 2 tabletek z rzędu skuteczność antykoncepcjyjna zostaje znaczącąco zmniejszona. W takim przypadku wielu lekarzy zaleca odstawienie danego blistra i wykonanie 7dniowej przerwy z możliwością rozpoczęcia nowego opakowania w 8 dniu jej trwania.

Jeżeli doszło do stosunku w jednym z dni, w których nie przyjęła Pani tabletki istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Sugerowałabym wykonanie testu ciążowego, co najmniej za 14 dni, w celu wykluczenia zapłodnienia przed rozpoczęciem nowego blistra.
Pozdrawiam.