Pominęłam dwie tabletki - co dalej?

Witam. Miałam podobną sytuację, nie wzięłam tabletki w niedzielę wieczorem o 19. (6. tabletki z 3. opakowania bez przerwy) oraz w poniedziałek o 19. - wzięłam dopiero we wtorek o 6 rano - dwie zaległe (od pierwszej ponad 24, od drugiej 11 - całość odstępu 34-35h. ). We wtorek o 19. wzięłam już normalnie. W związku z ogólną paniką - bóle brzucha w podbrzuszu, plamienie - kupiłam paski sprawdzające wystąpienie owulacji. Każdy (robię od trzech dni) nie wykazuje, aby owulacja wystąpiła. Jaka jest szansa potencjalnej ciąży (w weekend kochałam się z chłopakiem). Czy jak wybiorę pozostałe tabletki z blistra mam zrobić 7 dniową przerwę i zacząć dopiero kolejne opakowanie czy rozpocząć kolejne opakowanie bez przerwy? Dziękuję bardzo, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam, zapomniała Pani o jednej tabletce w pierwszym tygodniu, bo drugą zdążyła Pani zażyć przed upływem 12 godzin. Obniżyło to zapewne skuteczność antykoncepcji, wiec przez kolejnych 7 dni zalecane jest stosowanie barierowych metod antykoncepcyjnych.Dodatkowo jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięta tabletkę doszło do stosunku płciowego istnieje możliwość ciąży. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania, w przypadku nie wystąpienia krwawienia z odstawienia koniecznie należy wykonać test ciążowy.