Pominięcie pierwszej tabletki z nowego opakowania - co z ochroną?

Witam. Od półtora roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Po raz pierwszy zdarzyło mi się zapomnieć pierwszej tabletki z nowego opakowania. Ostatni stosunek odbyłam 19 dnia poprzedniego cyklu. Czy zapomnienie tej tabletki powoduje ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu ryzyko ciąży jest związane ze stosunkiem odbytym tydzień przed pominięciem tabletki. W Pani przypadku okres ten był dłuższy. Dlatego ryzyko zajścia w ciążę spada. Należy pamiętać,że przez kolejne 7 dni trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie np.prezerwatywę. Natomiast przed kolejnym opakowaniem należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam