Pominięta tabletka antykoncepcyjna a prawdopodobieństwo ciąży

Otóż spóźniłam się z wzięciem drugiej tabletki (2 opakowanie) o 12,5 godziny. Przed zapomnieniem nie odbywałam stosunków. Po zapomnieniu (i brania tabletek równo jak w zegarku) odczekałam ponad 2 tygodnie do współżycia bez dodatkowego zabezpieczenia. Dwa dni po dostałam krwawienie z odstawienia. Czy są jakiekolwiek szanse, że ta pominięta tabletka miała wpływ na ten stosunek po tylu dniach? Dodam, że trzecie opakowanie (po stosunku) zaczęłam brać po 7 dniach przerwy.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie uprawiała Pani stosunku plciowego szansa na ciąże oczywiście jest zerowa. Jeżeli po pominięciu tabletki przyjęła Pani zapomniana i kolejną w tym samym czasie to ochrona dalsza była zachowana.