Pomoc przy odchudzanie 11-latki

Witam moja córka ma 11 lat i waży 65 kg przy wzroście 153 cm..Nie weim jak pomoc jej schudnąć proszę o pomoc

Witam! Odchudzanie dzieci to praca całej rodziny. Przede wszystkim musi Pani stosować zasadę, że cała rodzina zmienia nawyki żywieniowe nie tylko córka. Jeśli w wychowaniu córki uczestniczą dziadkowie bądź inne osoby to także muszą stosować się do zaleceń. Nie wiem za wiele o zwyczajach córki, zawsze najlepsza jest współpraca z dietetykiem, który zapozna się z problemem i doradzi indywidualnie. To co mogę powiedzieć to na pewno proszę nie stosować u dziecka diet cud, gdyż mogą zaburzyć rozwój młodego organizmu. Jeśli córka je nieregularne posiłki proszę to usystematyzować, wyeliminować słodkie napoje jeśli je spożywa i ograniczyć słodycze zastępując je deserami jak surówki owocowe, koktajle mleczno-owocowe a także proszę zachęcać córkę do aktywności fizycznej. Nie mogę udzielić konkretnej informacji, gdyż jak pisałam nie wiem jaki jest stan zdrowia dziecka, nawyki żywieniowe i chęć zmiany diety.

witam, corka jest mloada wiec musi byc tylko ulozenie planu zywienia [zrez specjaliste wartop zwrocic uwage jak komponuje Pani i przygotowuje posiłki w domu czy je corka codzinnie warzywa i owoce, czy nie pije słodzonych napoj, czy piecze Pani mieso i ryby w piekarniku a nie tylko smazy, jelsi je chleb to razowy tak samo makaron, kasze ryz brazowy mniej ziemniaków, musi pic 1 litr wody minimum i nie podjadac miedzy posiłkami a jesli to warzywa i owoce.