Porada dietetyczna dla 19-latki

witam. waze 74 kg. mam 178 cm wzrostu moje wymiary to 99, 70,105 chcialabym poprawic moja sylwetke. zgubic pare zbednych kilogramow i czuc sie dobrze w swoim ciele, niestety nie potrawie dobrac odpowiednio diety do cwiczen. moje treningi sa albo zbyt lekkie albo zbyt intensywne. z dieta tez mam problem. nie wiem co powinnam jesc aby gubic kilogramy. prosze o pomoc, myslalam o poradzie u zawodowego dietetyka ale to kosztuje a ja nie mam pieniedzy ani tak duzego problemu zeby za to zaplacic :{

Witam, do dokładnych wyliczeń potrzebuję jeszcze Pani wieku.Żeby zgubić kilka kilogramów, musimy mądrze rozłożyć posiłki, najlepiej co 3 godziny, regularność jedzenia sprawi, że Pani organizm chętniej odda zbędne kilogramy, najważniejsze jest zjedzenie pierwszego śniadania, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, proszę również wykluczyć ze swojej diety wysoko przetworzone produkty: białe pieczywo,makarony, biały ryż, w zamian proszę sięgnąć po produkty razowe, jogurty naturalne, warzywa.W ciągu dnia proszę pić 2-2,5l płynów obojętnych czyli takich, które nie niosą ze sobą kalorii tj. woda, herbata, kawa (oczywiście bez cukru).

Witam!
Proszę wprowadzić do diety pieczywo pełnoziarniste, chude mięso, warzywa, płatki owsiane, ryby, oliwa z oliwek, 2 l wody dziennie. Codziennie lub co drugi dzień biegać stopniowo wydłużając dystans. Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Oprócz odpowiedniego doboru produktów istotny jest również sposób ich przygotowania. Zachęcam do gotowania, gotowania na parze, duszenia bez obsmażania, pieczenia, grillowania. Proszę unikać smażenia, ponieważ dostarcza dodatkowych kalorii.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska