Porady na skuteczne przybranie na wadze

Witam. Mam na imie Malwina mam 20 lat, 156 cm wzrostu i waże 40 kg. Chciałabym przytyć a właściwie to musze bo nie mogę na siebie patrzeć. Proszę o jakieś rozwiązanie dla mnie bardzo mi na tym zależy.

Witam,
warto, podnieść kaloryczność dotychczasowej diety, jednak należy pamiętać, aby były to wartościowe produkty. Do potraw można dodawać orzechy, pestki dyni, ziarna słoneczniki, migdały, które podniosą wartość energetyczną posiłku, a za razem wzbogacą Pani dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto, także spożywać oliwy oraz oleje (surowe) np. jako dodatek do sałatek, podnosząc ich kaloryczność. Do zup można dodać jogurty naturalny lub jogurt grecki, przez co w łatwy sposób zwiększymy wartość energetyczną obiadu. Przygotowując koktajl mleczny można dosypać łyżkę otrębów, które są źródłem błonnika. Polecam spożywanie 5 wartościowych posiłków dziennie. Ważne jest, także wprowadzenie aktywności fizycznej, dzięki, której rozbuduje Pani swoją tkankę mięśniową, co także umożliwi wzrost masy ciała.

W celu ustalenia odpowiedniego jadłospisu, ze zwiększoną zawartością poszczególnych składników pokarmowych zalecam kontakt z dietetykiem, który po przeprowadzeniu wywiadu odpowiednio dostosuje jadłospis.

Zapraszam do polubienia bloga, na którym znajdzie Pani pomysły na przygotowywanie odpowiednich posiłków http://fit-amina.blogspot.com

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska