Poronienia wskutek stosowania zapłodnienia in vitro

Witam co spowodowało że po pięciu transferach in vitro w tym 2 udane ale poronione w 6 tygodniu w tym roku zaszłam w ciąże naturalnie ale też poronienie w 15 tygodniu co mi pomogło i czy mogę nadal myśleć o ciąży naturalnej czy lepiej przystąpić do in vitro

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanego opisu odpowiedzieć na Pani pytanie. Przyczyną mógł być jednak czynnik zarówno somatyczny jak i psychogenny. Jeśli zaszła Pani w jedną ciążę naturalnie, niewykluczona jest także druga.