Poszerzony kielich dolny nerki prawej oraz widoczny konkrement w kielichu środkowym
Witam, wynik USG brzucha wskazał: poszerzony kielich dolny nerki prawej oraz widoczny konkrement w kielichu środkowym , a ponadto poszerzenie miedniczki nerkowej - nerki lewej. Ponadto, 5 dni przed badaniem USG skończyłem brać Biofuroksym 750 mg[domięśniowo] przez 5 dni a przed nim brałem Amoksyklav 1000 mg przez 5 dni 2 x 1 tabletka. Czy istnieje związek przyczynowy pomiędzy braniem antybiotyków a tymi zmianami. Ulotki obu leków wskazują: zapalenie nerek oraz zapalenie kanalików nerkowych.

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Badania krwi - limfocyty
Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.
Witam!
Wyniki USG wskazują na obecność przeszkody w odpływie moczu, najprawdopodobniej złogu (tzw. kamienia). Nie dają natomiast podstaw do rozpoznania zapalenia nerek lub kanalików nerkowych.
Jest bardzo mało prawdopodobne żeby w tak krótkim czasie przyjmowane leki wpłynęły na powstanie złogu - praktycznie nie ma takiej możliwości. Złogi takie formują się latami, powodując poszerzenie dróg odprowadzających mocz z nerek.