Powiększający się naczyniak w jamie brzusznej

Dzień dobry, w opisie TK z zeszłego roku jest informacja o naczyniaku 4 cm i że mam kontrolować raz w roku, robiąc USG jamy brzusznej. Zrobiłam USG i okazało się, że naczyniak w ciągu roku powiększył się o 1cm. Zaniepokoiło mnie to, a wizytę u chirurga mam dopiero za miesiąc. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nie ma powodu do niepokoju. 1 centymetrowa różnica w badaniu USG w stosunku do badania TK z zeszłego roku po pierwsze jest bardzo niewielka, a po drugi może być też związana z techniką i sprzętem dokonującym pomiaru naczyniaka (różnica w zakresie błędu statystycznego, manualnego).