Powiększenie brzucha po zjedzeniu sytego posiłku

Jestem szczupla osoba, przed jedzeniem brzuch mam w miare normalny. Jak zjem cos dosyc sytego brzuch momentalnie mi sie powieksza i wygladam jak bym byla w ciazy. Dlaczego tak sie ze mna dzieje? Jest jakis sposob zebym nie miala po jedzeniu takiego brzucha?

Witam serdecznie,

Powinna Pani jeść częściej, ale małe porcje tak aby nie obciążać przewodu pokarmowego. Potrawy powinny być lekkostrawne. Proszę unikać potraw tłustych , smażonych oraz produktów wzdymających takich jak fasola, cebula, kalafior itp Sięga Pan także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co przyczyni się do oczyszczenia organizmu i ułatwi trawienie.
Najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania przewodu pokarmowego.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Prawdopodobnie jest Pani uczulona na jakiś składnik pokarmowy,który powoduje wzdęcia,powinna Pani też ćwiczyć na mięśnie brzucha. Proszę w pokarmach nie łączyć ze sobą białek i węglowodanów ze względu na różny czas rozkładu tych składników. Pozdrawiam

Warto w pierwszej kolejności jeść 5-6 małych objętościowo posiłków, potrawy powinny być lekkostrawne. Jeśli to nie pomoże warto wykonać badania w kierunku nietolerancji czy alergii pokarmowych, jednym z objawów jest właśnie wzdęty, powiększony brzuch po zjedzeniu jakiegoś produktu. Porządne testy (certyfikowane) robi instytut mikroekologii w Poznaniu, wklejam Pani link do niego, warto poczytać kilka słów http://www.instytut-mikroekologii.pl/oferta/alergie/