Powiększenie węzłów chłonnych w pachwinach a bóle mięśni i stawów

Witam, byłem w ciągu 5 lat u kilkunastu specjalistów i nic nie pomaga. Otóż mam powiększone węzły chłonne w pachwinach, pod pachami, obojczykowe i na szyi. Cały czas mam temperaturę 37*, do tego towarzyszą temu wędrujące bóle stawów i mięśni. Cierpię na nerwicę i zespół jelita drażliwego, doznaję migrenowych bóli głowy i jestem stale zmęczony. Miałem robione ekg, usg brzucha, rtg klatki piersiowej i morfologie krwii (kilka razy), zawsze wychodzi wszystko ok (czasami infekcja wirusowa). Co robić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Objawy o których Pan pisze (bóle mięśni, ciągłe zmęczenie, stan podgorączkowy) mogą mieć związek z pewnym chorobami ogólnoustrojowymi, z zakresu chorób reumatycznych (zapalenie skórno-mięśniowe, wielomięśniowe, polimialgia reumatyczna). Dlatego sugerowałabym wizytę u reumatologa (najlepiej z dotychczasowymi wynikami badań). Poza tym, w związku z dolegliwościami nerwicowymi warto pozostać pod stałą opieką Poradni Zdrowia Psychicznego.