Powiększona miedniczka w nerce

Ponad dwa lata temu podczas usg lekarz stwierdził u mnie powiększoną miedniczkę w nerce. Po tym badaniu byłam u urologa który powiedział że muszę co miesiąc przychodzić na kontrolne usg . Tak było przez kilka miesięcy potem co pół roku. Na ostatnim usg urolog powiedział że nie muszę już do niego przychodzić. Czym spowodowane jest to powiększenie miedniczki i dlaczego lekarz nie kazał mi już do siebie przychodzić ? Jezeli lekarz nie był by pewien to skierował by mnie na dodatkowe badanie?

Być może w ten sposób jest już na stałe zbudowana miedniczka nerkowa i skoro to poszerzenie miedniczki nie zwiększa się, nie daje powikłań w formie np. zakażenia układu moczowego czy niewydolności nerki to nie ma zupełnie powodu do niepokoju. Taki stan już pozostanie i nie grozi Pani niczym. Urolog jeśli byłby czegoś niepewny na pełno zaleciłby dalszą kontrolę.