Powiększone stercze o niejednorodnym wzmocnieniu

Miałem ostatnio robiony TK i miedzy innymi był wynik dotyczący stercza a mianowicie powiększone stercze o niejednorodnym wzmocnieniu czy to coś groznego bo lekarz powiedział że wszystko w porządku. PSA miałem 1,8 , leczę się u urologa 1,5 roku i biorę omnic .W poprzednich 2-ch TK też było powiększnie ale o jednorodnym wzmocnieniu. Proszę o odpowiedz na moje pytanie.

Witam, szczerze mówiąc nie bardzo wiem po co robi Pan TK gruczołu krokowego. Niejednorodne czy też jednorodne wzmocnienie nie są elementami, które w badaniu tego narządu świadczą o jakiejś chorobie. W diagnostyce RAKA stercza wykonuje się badania bardziej szczegółowe, ale nie CT a rezonans magnetyczny (MRN). Myślę, że przy PSA 1,8 Pańskie obawy są co najmniej przesadzone. Pozdrawiam RH