Powiększone węzły chłonne nad obojczykiem

Mam powiększone węzły chłonne nad obojczykiem. Przed snem nasilające się bóle klatki piersiowej, uniemożliwiające wzięcie głębokiego wdechu oraz bóle lewej ręki i pleców. Ze zrobionych badań wynikło, że mam wygładzenie lordozy, oraz powiększone OB ( 64 ) i CRP ( 2,23 ). Czym mogą byś spowodowane tak silne bóle klatki piersiowej oraz powiększone węzły chłonne?

Magdalena StusiĹska

Powiększone węzly chłone nadobojczykowe mogą być poważnym problemem, proszę skierować sie do lekarza rodzinnego i hematologa, to może być chłoniak.

Dzień dobry,

Powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Trzeba koniecznie ocenić przyczynę powiększonych węzłów chłonnych. Ewentualnie, jeśli lekarz rodzinny rozłoży ręce, to proszę wybrać się do dobrego internisty, albo od razu poprosić o skierowanie do szpitala. Warto zrobić morfologię z ręcznym rozmazem. Zdjęcie klatki piersiowej nie wykazało żadnej patologii w płucach/śródpiersiu? Proszę wykonać jeszcze raz zdjęcie klp w projekcji P-A i lewo-bocznej. Niech Pani poprosi o zdjęcie z opisem (koniecznie radiologa). Czy w rodzinie występowały jakieś poważniejsze choroby? Ew. choroby układowe? Konieczna wizyta u dobrego lekarza!

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz