Powiększone węzły chłonne u dziecka podczas ząbkowania

Czy podczas wychodzenia zębów może być powiększony węzeł chłonny moja córka ma 15 mc ząbki jej wychodzą mleczne i ma wyczuwalna mala gulke przesuwalna po lewej stronie szyi czy to jest węzeł chłonny

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana może być powiększonym węzłem chłonnym. Ząbkowanie może powodować takie objawy, aczkolwiek zawsze warto wykluczyć infekcje i inne przyczyny. W tym celu proszę udać się do lekarza pediatry.