Powiększone węzły chłonne w krezce jelit i liczne przelewania w jelicie cienkim u 8-letniego dziecka

Witam, co oznacza, że w krezce jelit są powiększone węzły chłonne i liczne przelewania w jelicie cienkim . Dotyczy to 8 letniego dziecka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety powyższe objawy nie są swoiste i mogą być objawem wielu stanów chorobowych np zakażenie bakterią Yersinia lub stanami zapalnymi i odczynowym powiększaniem węzłów. Niestety ważny jest niezmiernie kontekst kliniczny i dotychczasowa historia choroby bez której praktycznie nie można oceniać takich wyników. Pozdrawiam.