Powiększone widoczne węzły chłonne w okolicy przytchawicznej
Witam w TK w srodpiersiu widoczne powiekszone wezly chlonnew okolicy przytchawicznejo wym 19x8 mmo okolicy podaortowej o dl.do 19 mm w prawej wnece plucnej wezel 25x13mma w lewej powiekszone wezly chlonnewielk.21x12mmz pokrubieniem tkanek miekichokolo oskrzelowych do 4mm prosze uprzejmie o odpowiedz czy to juz cos powaznego z plucami juz maz po jednej operacji pluc w 2011rsz zmiany pluca lewego bliznowateszczelinymiedzyplatowej i pogrubieniemgrzbietowej oplucnejsciennej Z gory dziekuje

MĘŻCZYZNA, 74 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opisano powiększone węzły chłonne, Wskazana konsultacja z lekarzem zlecajacym badanie i dalsza diagnostyka, chyba że diagnoza jest już postawiona. Może to nieswoiste zapalenie? Gruźlica? Ciężko ocenić bez znajomości calej historii choroby.
Pozdrawiam