Powiększony węzeł chłonny podżuchwowy u dziecka

W sierpniu u dziecka lat 10 stwierdzony powiększony węzeł podżuchwowy, w usg 2/0,7cm odczynowy. We wrześniu kolejne usg bez zmian. Morfologia ok. W październiku powiększył się do 4cm lub dwa w pakiecie i symetryczny ok 3cm. Dziecko w ogóle nie choruje! w obecnej morfologii wszystkie parametry w normie ale płytki spadły z 266 do 190. Czy to normalne ? Pediatra każe czekać aż się wchłoną. Eo skoczyło z 3,6 do 4,8 % norma do 5. Ostatnio dziecko trochę narzeka na ból w brzuchu pod lewym żebrem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chirurga dziecięcego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.