Powiększony węzeł chłonny szyjny z prawej strony, afta na dziąśle i żółta plamka na migdale

Witam, od soboty mam powiększony węzeł chłonny szyjny z prawej strony, boli przy nacisku, dodatkowo po tej samej stronie zrobiła mi się na dziąśle afta, a dziś zauważyłam żółtą plamkę na migdale po tej samej stronie. Czy te wszystkie objawy mogą być ze sobą powiązane? Nie odczuwam żadnych innych dolegliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tak zdecydowanie objawy mogą wskazywać na tę samą chorobę. Konieczna jest pilna wizyta u ,skarżą rodzinnego, ktory po zbadaniu określi, czy to infekcja i zleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam