Powinnam się odchudzić?

Witam, Mam na imię Ania i mam 13 lat. Ważę 52 kg i mam 175 cm. Powinnam się odchudzić? Wydaje mi się, że jestem za gruba. Pozdrawiam

Aniu,

Twoja masa ciała nie jest zbyt wysoka, a wręcz przeciwnie - zbyt niska w stosunku do wrostu. Powinnaś przytyć kilka kilogramów i nie odchudzać się, ponieważ w Twoim wieku odchudzanie może niekorzystnie odbić się na zdrowiu.Zapoznaj się z piramidą żywienia i staraj odżywiać według jej zasad.

Pozdrawiam