Powtarzające się omdlenia

W okolicach ciemieniowo-potylicznych rejestrują się serie nieregularnych fal alfa o częst. 9-11 Hz Rz obecna. W okolicach czołowo-centralno-skroniowych z przewagą po stronie lewej rejestrują się pojedyncze i w seriach fale ostre o amlitudzie do 60uV Hw nie nasila zmian. Wn. zapis z niewielkimi zmianami w okolicach czo lowo-centralno-skroniowych z przewagą po stronie lewej w postaci pojedynczych i w krótkich seriach fal ostrych. Powód: powtarzające się omdlenia od kilku lat, kobieta lat 49

Witam! Opisane zmiany w czynności elektrycznej mózgu z pewnością mogą przyczyniać się do występowania omdleń. Pełna interpretacja badania wymaga jednak przeprowadzenia badania neurologicznego oraz innych przyczyn omdleń (omdlenia kardiogenne czy odruchowe).