Pozaciągane kielichy, niejednorodny policykliczny obszar litopłynowy

Dzień dobry Drodzy Specjaliści moje dzisiejsze wyniki to: pozaciągane kielichy, niejednorodny policykliczny obszar lito płynowy 40mmx37mm w lewej nerce diagnoza wystawiona przez lek wykonującego usg renis sin quoad tu.

W lewej nerce występuje jakaś struktura lito-plynowa (składająca się z miąższu i drobnych torbieli) , dość duża, bo 4 cm (nerka prawidłowa: wymiar podłużny 10–12 cm, poprzeczny 5–6 cm, grubość 3–4 cm), o niejednoznacznej strukturze diagnostycznej (nie wiadomo czy łagodny czy złośliwy). Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Zapewne będzie konieczne pogłębienie diagnostyki o wykonanie TK jamy brzusznej i miednicy celem uszczegółowienia struktury guza. Dopiero wynik tego badania pomoże urologowi w podjęciu decyzji co do dalszego postępowania.