Poziom GGTP a dieta dla 52-letniej osoby

Dzień dobry. Co mam zrobić jaką dietę stosować by zmniejszyć czynnik GGTP. Wiem że trzeba przestać spożywać alkohol ale to już dawno zrobiłem a ggtp prawie nic nie zmalało, czy lekarstwa na rozrzedzenie krwi i nasenne są tego przyczyną. GGtp wynosi 151 U/l. Bardzo proszę o radę

Witam Pana,

Do wzrostu GGT dochodzi w przebiegu cholestazy wątrobowej, alkoholowej choroby wątroby lub w uszkodzeniu hepatocytów o innej etiologii, jak również w niektórych nowotworach, a także w w 3-4 dobie poz zawale serca, ale to Pana nie dotyczy. Proponowałbym kontakt z lekarzem. Konieczne jest dokładne zbadanie Pana oraz zebranie wywiadu. Zapewne będą konieczne jakieś leki hepatoprotekcyjne.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz