Poziom hormonu TSH a prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór tarczycy

Witam, z racji tego, że mogę być obciążona nowotworem tarczycy, zrobiłam badanie TSH, którego wynik to 2,940.. Moja babcia zmarła 2 lata temu na nowotwór tarczycy, teraz choruje mama ale jest pod stałą obserwacją. Lekarz zlecił mi wizytę u endokrynologa w celu wykonania Usg. Czy taki wynik jest powodem do niepokoju? Mam 21 lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecnie otrzymany wynik nie budzi zastrzeżeń endokrynologicznych.