Praca z silnym klejem a stan po perforacji żołądka z powodu wrzodów

Witam. Moja mama Miała jakiś czas temu, około 10msc perforacje zoladka przez wrzody. Była w ciężkim stanie, ale wszystko skończyło się dobrze. Mama zaczęła pracę po jakimś czasie i ma styczność z silnym klejem( chyba latex, praca przy butach). I zauważyła zmiany w miejscach gdzie miała szwy. Moje pytanie brzmi czy tak silny klej może mieć wpływ na jej stan zdrowia? Oraz czy w ogóle są jakieś zastrzeżenia do tej pracy biorąc pod uwagę jej stan zdrowia.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli klej nie miał styczności z okolicą operowana to raczej ni e on jest przyczyną rozchodzenia się rany. Oczywiście, że praca przy silnych klejach i środkach chemicznych jest szkodliwa i jeżeli istnieje taka możłiwość to lepiej wykonywać inny zawód.