Prawdopodobieństwo boreliozy a skuteczność sterydów

Witam, to pytanie to lekarza znającego protokół wg. ILADS. Kilka lat temu za pomocą RMI mózgowia, kręgów jak i płynu mózg.-rdz. lekarze stwierdzili SM. Testy Elisa wyszły ujemne. Obecnie jestem od 6 lat na interferonie. Nie mam rzutów. Kilka razy byłam pokąsana przez kleszcza, rumienia nie było. Ale przed diagnozą SM bolały mnie stawy kolanowe. Po sterydach drętwienia nóg ustawały. Czy w boreliozie pomagają sterydy? Zrobić badanie LTT?

Przy boreliozie sterydy mogą pomóc na krótko. Potem potęgują problem. Nie wiadomo czy przy interferonie LTT wychodzi. Może prędzej krążące kompleksy immunologiczne boreliozy zrobić. ..