Prawdopodobieństwo ciąży w przypadku opóźnionego przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej

Mam 21 lat. Od 1,5 roku przyjmuje Yaz. Podczas brania poprzedniego opakowania zapomniałam jednej tabletki w drugim tygodniu. Przyjełam ja ok 16h po czasie. Z partnerem jednak stsowaliśmy dodatkowe zabezpieczenie. Okres był bardzo skąpy. Jednak poza tym żadnych innych dolegliwości nie odczuwam. Ostatnio odczuwam lekkie mdłosci jednak mysle ze to bardziej działanie stresu.Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży? Proszę o odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej można wykluczyć ciążę, ponieważ stosowaliście Państwo dodatkowe zabezpieczenie. Warto podkreślić iż wspomniane objawy mogą wynikać z wahań hormonalnych.