Prawdopodobieństwo odziedziczenia wielotorbielowatości nerek

Witam! Czy istnieje możliwość, że odziedziczyłam wielotorbielowatość nerek (ADPKD) bądź jestem nosicielką jeżeli brat jest chory, dziadek zmarł z tego powodu, ale rodzice są zdrowi bądź są nosicielami?

Wydaje się, na podstawie tego co Pani pisze, że ryzyko odziedziczenia przez Panią mutacji wynosi 50%. Proszę pamiętać, że wystarczy mieć w Pani wieku 2 torbiele w jednej lub obu nerkach aby można było u Pani rozpoznać ADPKD. W praktyce jednak, jeśli do wieku 25 lat nie zostanie u Pani wykryta żadna torbiel, ryzyko że jest Pani nosicielką wynosi mniej niż 5%.
Badanie genetyczne jest bardzo trudne ale niektóre laboratoria już je oferują.
Czy rodzice mieli USG nerek?