Prawidłowa temperatura ciała

Mam 55 lat.Od jakiegos czasu stale jest mi zimno.Temperatura ciala wynosi 35.5 stopni.Czy to ma jakis zwiazek i czy powinnam sie niepokoic ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana temperatura rzeczywiście jest dość niska, a jej konsekwencją może być uczucie zimna. Przede wszystkim warto byłoby jednak skontrolować temperaturę na innym termometrze. Dodatkowo sugeruję, by skonsultowała się Pani z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci podstawowe badania dodatkowe (w tym ocenę funkcji tarczycy), co być może umożliwi postawienie diagnozy oraz wdrożenie właściwego leczenia.