Prawie wzwód - co to oznacza?

Witam! Trafiłem na tę stronę poszukując informacji na temat przyczyn zaniku erekcji, które jak się już dowiedziałem, wynikają (prawdopodobnie) z przyczyn psychicznych. I choć jest to uciążliwe i uniemożliwia mojej partnerce i mnie cieszenia się z pieszczot oralnych, to co innego tak naprawdę w tym momencie mnie przeraża... Otóż okazuje się, że ja nigdy w życiu nie miałem pełnego wzwodu! A przeżyłem już na tym świecie ponad ćwierć wieku. Miałem co prawda "prawie wzwody", ale wszyscy wiemy, że "prawie" robi różnicę :/ Problem mój polega na tym, że jeśli osiągam wzwód, to dochodzi on co najwyżej do czwartego z sześciu etapów przedstawionych na wspomnianej fotografii! I przyznam szczerze, że mnie to przeraża! Jakie mogą być przyczyny "prawie wzwodu". Jak sobie z tym poradzić i osiągnąć pełny, sterczący wzwód? PS Pragnę pozostać anonimowym, nawet w kwestii nazwy użytkownika.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to, po czym Pan sądzi, że to przyczyny psychiczne, czy jest to pierwsza partnerka. W jaki sposób ten wzwód uniemożliwia czerpanie pełnej przyjemności ze współżycia. Czy podczas masturbacji tez nie jest w pełni osiągany?
Jeśli rzeczywiście nigdy wzwód nie był pełny, nawet w momentach masturbacji lub silnego podniecenia to być może przyczyna jest organiczna, ukrwienie ciał jamistych itp.
Najlepiej będzie jeśli skonsultuje Pan to z seksuologiem, który zbierze szerszy wywiad i lepiej Panu doradzi niż konsultacja w Internecie.
Pozdrawiam