Utrata zaufania do mężczyzn po próbie gwałtu

Nie dawno cudem unikłam gwałtu. Od tej pory w każdym facecie widzę potęncjalne zagrożenie. Wiem, że to pewnie zachacza o paranoje. Ale straciłam zaufanie do wszystkich. Zrobiłam się bardziej nerwowa, nie mogę spać w nocy, bo to wszystko wraca.Biorę jakieś leki uspokajające i nasenne, ale mam wrażenie, że nie pomagają. Staram się brać jak najwięcej nadgodzin w pracy, aby nie myśleć. Albo uciekam w alkohol by się znieczulić, ale to pomaga na chwilę. A chyba nie jestem w stanie o tym rozmawiać.

Aleksander Ropielewski

Utrata zaufania, poczucie niepewności są zupełnie normalne w takiej sytuacji. Jedynym sposobem jest otwarte podejście do swoich lęków. Samemu może być to trudne, dlatego warto skorzystać z pomocy psychologa. W tej sytuacji najlepiej aby byłą to kobieta, której łatwiej będzie Pani zaufać. Na pewno branie nadgodzin czy picie alkoholu są próbą ucieczki, jednak one nie rozwiązują problemu a przesuwają i utrudniają rozwiązanie w przyszłość.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia/pomocy psychologicznej. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.