Problem z cholesterolem u szczupłej osoby

Witam. Kilka dni temu wybralam sie do lekarza w celu zrobienia badan krwi i moczu. Wszystkie wyniki byly w porzadku z wyjatkiem cholesterolu wynosil on 7,2mmol/l. Nie bylo podzialu na HDL, LDL, Trojgl. Jestem osoba szczupla, waze 49kg przy wzroscie 163cm i mam 21 lat. Do konca szkoly sredniej uprawialam sporty, jazde konna. Dzien przed badaniem jadlam na kolacje tatar wolowy a rano w dzien badania "mleczna kanapke" czy to moglo zawyzyc wynik? Badania powtorze w najbizszym czasie.Marta

Renata GrzechociĹska

Witam!
Rzeczywiście wybór "mlecznej kanapki" nie był najlepszy, ponieważ zawartość tłuszczu wynosi ok 27g/ 100g produktu. Proponuję powtórzyć badanie na czczo, przeprowadzić wywiad wśród rodziców, czy nie mają problemu z hipercholesterolemią (jeśli mają, może być to hipercholesterolemia na podłożu genetycznym). W przypadku ponownych wysokich wartości udać się do lekarza rodzinnego.