Problem z gojeniem rany i MSSA po drugim cesarskim cięciu

Po drugim cięciu cesarskim rana się nie zagoiła. Mam MSSA. Położnik przepisał antybiotyk wg. wymazu, a chirurg z tego samego szpitala twierdzi, że rana się goi i organizm sam sobie z sytuacją radzi i nie ma sensu brania antybiotyku, że trzeba zaczekać aż rana się zrośnie, a następnie wyciąć część wokół wcześniej niezrośniętej rany tak by w ten sposób zniwelować gronkowca. Antybiotyk w jego opinii nie jest teraz koniecznością gdyż nie wyleczy gronkowca. Czy jego sposób leczenia jest prawidłowy.

Witam.
Według mojej opinii proszę stosować antybiotyk, ponieważ infekcja w ranie została potwierdzona antybiogramem, ma Pani gronkowca tzw. metycylinowrażliwego i można wejść z celowanym antybiotykiem. Proszę wziąć pod uwagę, że nie widząc rany, nie jestem w stanie w 100% tego ocenić. Być może organizm faktycznie sam sobie poradzi z infekcją. Niemniej jednak uważam, że mając potwierdzone tło bakteryjne zakażenia powinno się zastosować antybiotyk. Pozdrawiam i życzę zdrowia