Problem z komunikacją z byłą partnerką

Dobry wieczór Mam 20 lat. Dziewczyna, w której kiedyś byłem zakochany rujnuje mi życie, mówiąc obraźliwe rzeczy na mój temat, przestawiając osoby na jej stronę. Ma to na celu wyrzuceniem mnie z kościelnej wspólnoty do której należymy. Chce obciążyć mnie plotkami, że rozgaduje o niej złe informacje, że ona jest kobietą do towarzystwa. A tak wcale nie mówię innym ludziom, choć rzeczywiście to prawda. Ona próbuje mnie nastawić przeciwko innym, chce zrujnować życie. Co mogę zrobić?

Witam, to pytanie na które powinien Pan otrzymać odpowiedź w bezpośrednim kontakcie z psychologiem, który dopyta o pewne sprawy. Zachęcam do odbycia wizyty osobiście np w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam serdecznie.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Warto jasno i stanowczo postawić granice. Porozmawiać w dziewczyną, wyrazić swoje oczekiwania i potrzeby, a także określić, czego Pan sobie nie życzy i jakie uczucia to w Panu wywołuje. Zapytać o motywacje dziewczyny do tych działań. Być może warto także doprowadzić do podobnej rozmowy we wspólnym gronie (musiałoby to być jednak jasne i za zgodą). Czasami taka konfrontacja pozwala na wyjaśnienie wątpliwości.