Problem z odczuwaniem nieprzyjemnych zapachów

Dzień dobry. Proszę o pomoc dla mojej siostry. Ma 46 lat. Od około roku ,wszystko jej śmierdzi. Powyrzucała z domu wszystkie nowe meble,lodówkę,pralkę zerwała płytki podłogowe i panele., itd.Wyrzuciła wszystkie ubrania. Kupuje ubrania i buty, chodzi dwa lub trzy dni i wyrzuca. Nigdzie nie chce chodzić bo uważa , ze od niej smierdzi.Zrezygnowała z pracy , Jadąc w tramwaju czy autobusie mówi że wszyscy się od niej odwracają. Chciałabym jej jakoś pomóc, Nie można jej wytłumaczyć że tak nie jest

Dzień dobry,
symptomy związane z funkcjonowaniem zmysłu powonienia są charakterystyczne dla zaburzeń neurologicznych i psychicznych. W pierwszej kolejności Pańska siostra powinna udać się na konsultację do neurologa lub psychiatry, jeżeli przyczyny organiczne zostaną wykluczone należy udać się po pomoc do psychoterapeuty.
pozdrawiam serdecznie