Problem z określeniem swojej orientacji seksualnej

Jestem chłopakiem i od zawsze preferowałem płeć przeciwną i chciałem ułożyć sobie życie z dziewczyna (nigdy nie miałem dziewczyny). Aktualnie podoba mi się moje przyjaciółka i czuje, że ona też może coś do mnie czuć. W wieku 15-16 lat zacząłem się zastanawiać czy jestem heteroseksualny, Zacząłem czuć pociąg w stronę mężczyzn i coraz częściej myśle nad tym. Jednak w stosunku do dziewczyn nie czuje pociągu seksualnego a raczej romantyczność i miłość, chęć bycia z nią w związku. A w stosunku do mężczyzn czuje bardzo duży pociąg seksualny i też trochę chęć bycie z nim w związku. O czym może to świadczyć? Czy jestem biseksualny czy raczej homoseksualny?

Świadomość własnej orientacji seksualnej kształtuje się przez lata na bazie różnych doświadczeń. W określeniu Pana tożsamości seksualnej z pewnością mógłby pomóc seksuolog i konsultację z takim specjalistą polecam w pierwszej kolejności.