Problem z przełykiem a antybiotyki w tabletkach

Witam. Mam problem z przełykiem. Biorę antybiotyki w tabletkach. Są one dosyć duże więc je przepoławiam. Połykając zapiłem tabletkę herbatą jednak gdzieś musiała mi zostać w gardle i znacząco je uszkodzić lub rozciąć. Teraz przy połykaniu czegokolwiek strasznie boli mnie przełyk. Naprawdę bardzo. Co mogę zrobić. Jakie środki stosować stosować aby to 'wyleczyć'. Póki co piję herbatki z szałwii, ale to za mało. Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po badaniu bedzie mozna określić odpowiednie dalsze postępowanei.