Problem z wypróżnianiem od pół roku

Witam. Od około pół roku mam problem z wypróżnieniami. Uściślając, na klozecie spędzam od 30 min do 1h. Kał to coś pomiędzy 5 i 6 w skali bristolskiej.Po wypróżnieniu "głównym", muszę silnie pchać przeponą, aby pozbyć się resztek.Jest to bardzo męczące, obawiam się, że nie jest to zbyt dobre dla organizmu.Najdziwniejsze, że problem zaczął się z dnia na dzień.Może tydzień po pierwszych kłopotach w tej materii, doszło gigantyczne osłabienie, które trwa do dziś.Brak pasożytów, nie IBS, kolono ok.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy ostatnim czasie zmienił Pan dietę? Czy zmiana diety ma wpływ na powyższe objawy? Proponuję udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.