Problem ze sztywnym kciukiem a operacja

Dzień dobry Mam sztywny kciuk jak chce go zgiąć bardzo boli , na poczatku strzelal a teraz zesztywnial. Mam miec operacje i chciala bym sie dowiedziec jak dlugo po operacji bede mogla wrocic do pracy (pracuje w sklepie spozywczym)i czy bedzie potrzebna rehabilitacja .

Dzień dobry,

Sztywny kciuk jest spowodowany zakleszczającym zapaleniem ścięgna, które blokuje czynny ruch zginania i prostowania kciuka. Zabieg polega na przecięciu lub wycięciu pochewki w celu ułatwienia przesuwania ścięgna. Fizjoterapia jest jak najbardziej wskazana- im szybciej ją Pani rozpocznie po zabiegu- tym lepiej. Zalecam zarówno zabiegi fizykalne jak i terapię manualną skierowaną na kciuk, wykonywaną przez fizjoterapeutę, by przywrócić pełny zakres ruchu.

Pozdrawiam serdecznie.