Problem ze zrzuceniem wagi u 32-latki

Mialam duzo prob zrzucenia wagi nie udalo sie jednak mam 32 lata 158cm wzrostu mam 5 dzieci najmlodsze ma 4 miesiace moja waga to 67kg chcialabym sie dowiedziec ile kalori przy ok pol godz treningach dziennych powinnam dostarczyc organizmowi zeby wrocic do wagii 54kg i czy jest to mozliwe po tylu ciazach

Powrót do właściwej wagi zawsze jest możliwy. Nadmiar tkanki tłuszczowej to tylko objaw organizmu, który chce przekazać informację o nieprawidłowo zachodzących procesach lub stanie chorobowym. Zapotrzebowanie kaloryczne zależy od stanu zdrowia i rodzaju wykonywanych treningów. Na pewno warto uwzględnić w diecie pełnowartościowe produkty, jedzenie nieprzetworzone, unikać słodyczy i sklepowych kolorowych napojów, a przede wszystkim skupić się na warzywach, kaszach, mięsie, jajach, rybach i z nich komponować pełnowartościowe posiłki. Możliwe również, że jeśli stosowała Pani dotychczas sposób żywienia o którym wspomniałam ma Pani problem z tolerancją węglowodanów czy tzw insulinooporność, którą najczęściej spotykam u pacjentek mających trudności ze zrzuceniem wagi. Warto także wykonać badania takie jak morfologia TSH czy FT3 I FT3 by sprawdzić jak pracuje Pani tarczyca oraz czy problemem nie jest niedoczynność, która może objawiać się właśnie spowolnionym metabolizmem. chętnie przeanalizuję Pani jadłospis i podpowiem, co zrobić by waga spadła, jeśli sama sobie Pani nie radzi.