Problemy w porozumieniu się z 16-letnim synem

Witam.Mam problem z synem.Ma 16 lat i zaczynam tracić z nim kontakt.Jest dobrym chłopcem ale nie wiem jak do niego dotrzeć, bo gdy czegoś od niego wymagam albo zakazuje zaraz wpada w złość.Proszę o pomoc. Maria

Może żeby wyjść z impasu, warto udać się na kilka konsultacji do psychologa, psychoterapeuty, pracującego w nurcie systemowym (przygotowanego do prowadzenia terapii rodzinnej). Pani syn dorasta, więc takie rozmowy moderowane przez specjalistę nauczą Was, jak się dogadywać, gdy za chwilę Państwa relacja będzie relacją dorosły-dorosły.
Terapeuci rodzinni mawiają, że dziecko wychowuje się do około 12 roku życia - potem się można już tylko dogadać lub nie...

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest podjęcie psychoterapii rodzinnej. Konsultacja ze specjalistą i wspólna praca nad poprawą komunikacji w rodzinie, lepszym rozumieniem siebie nawzajem i wspieraniem pozwoli na powrót do satysfakcjonujących relacji.