Problemy z emocjami, stres i bezsenność

Dzień dobry, mam problemy z emocjami, wszystkim się stresuje, nie mogę spać w nocy. Zasypiam dosyć szybko budzę się w nocy o 1 albo 2 i zaczyna się koszmar. Boję się, że nie zasnę zaczyna boleć mnie serce, piecze mnie klatka piersiowa, drętwieje ręka i mogę tak leżeć do samego rana a o 7 trzeba zebrać się na zajęcia i wsiąść do samochodu. Wspomagam się jakimiś tabletkami z szafki mojej mamy typu hydroxyzinum ale nie wiele to pomaga jak się zdenerwuję albo nakręcę to i tak nie zasnę. Co robić?
ponad rok temu

Zdecydowanie udać się po pomoc do lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Odradzam branie leków na "własną rękę" i to jeszcze zapisanych komuś innemu. Opisane przez pana objawy wygadają jak zaburzenia somatyzacyjne lub nerwica lękowa, więc warto przyjrzeć się Pana dotychczasowym mechanizmom radzenia sobie ze stresem, Pana stylowi funkcjonowania itp, a najlepiej zrobić to na psychoterapii. Tam tez będzie miał Pan szanse nauczyć się nowych, bardziej adaptacyjnych sposobów funkcjonowania i radzenia sobie, a tym samym pozbyć się objawów.

Dzień Dobry,

Zachęcam do aplikacji naturalnej, rekomendowanej Melatoniny-dostępnej w aptece (na sen).

Wprowadzić techniki relaksacyjne, oraz aktywność fizyczną celem radzenia sobie ze stresem.

Myślę, że pomocna byłaby zwyczajna rozmowa z psychologiem.
Gdyby było życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Życzę zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com