Problemy z łojotokiem i skuteczne kosmetyki

Witam . Mam 27 lat, od początku okresu dojrzewania mam problemy z łojotokiem . Teraz problem się jeszcze nasilił. Stosuję żel do mycia cery tłustej firmy FITOMED . Trochę pomaga ale godzine po umyciu znów się świecę, głównie na czole , ale też na na nizszych czesciach twarzy. Co jeszcze mogę stosować aby zmniejszyć wydzielanie łoju skórnego? Zależałoby mi na preparatach stosowanych ogólnie, ziołowo- witaminowych, Czy NORMATABS, czy tez WIERZBOWNICA to dobry wybór?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim proponuję udać się do dermatologa lub też na tak zwane dermo-konsultacje przeprowadzane w drogeriach oraz aptekach. W trakcie wizyty lekarskiej lub w czasie tego typu konsultacji najlepiej jest dobierać odpowiednie preparaty. Tak samo bardzo często w przypadkach takich problemów konieczne jest stosowanie metody prób i błędów, aż do "trafienia" odpowiednich kosmetyków. Ale powyższa metoda wydaje się bardziej odpowiednia i szybsza.