Problemy z myśleniem a dieta i styl życia

Mam pewien problem otóż mam problemy z myśleniem zawsze rano, popołudniu czy wieczorem mam wrażenie jakby moja głowa była zablokowana myślenie jest naturalną rzeczą jednak moja głowa jest cały czas zablokowana a co za tym idzie jest brak myślenia. W mojej diecie nie ma owoców i warzyw ponadto pózno chodzę spać Czy to są przyczyny mojego stanu , a może są jeszcze jakieś inne przyczyny, jeśli tak to jakie?

Witam serdecznie,

Z pewnością dieta i styl życia mają wpływ na pracę mózgu i ogólny stan naszego organizmu.
Pana dieta powinna być pełnowartościowa i nie możne w niej brakować jakiegokolwiek za składników odżywczych. Aby poprawić pracę ustroju powinien Pan spożywać:
jabłka
Awokado
Banany
Jagody
Zielone warzywa np. brokuły, szpinak, kapusta
Jajka
Olej z lnu

Najbardziej konieczne dla dobrego funkcjonowania mózgu są niezbędne tłuszcze nienasycone. To one tworzą w 70% mielinę, czyli tłuszczowo-białkową powłokę neuronu, odżywiającą go i przyspieszającą przewodzenie.

Wspomina Pan iż jada mało owoców i warzyw a sa to bardzo ważne produkty dla lepszego funkcjonowania mózgu, ponieważ dostarczają cennych witamin i mikroelementów.

Nieodpowiednia dawka snu również może wpływać na zaburzenia myślenia.

Zadba Pan o dietę oraz wysypia się, jednak jeżeli to nie pomoże zalecam niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który da Panu skierowanie na dalsze badania

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
tel. 506225670

Witam. Trudno zrozumieć o co Pani chodzi, co to za stan. najlepiej rozmawiać bezpośrednio ze specjalistą o tym stanie.
Magdalena Brabec

Trudno odpowiedż na to pytanie, poniewaz potrzebowałabym nieco wiecej informacji. Na pewno jednak jest tak, ze jakość pokarmów wpływa na budulec i pracę mózgu. Ale tez moga być inne przyczyny związane z trybem życia i przeszłoscią. Warto przejsć do dietetyka, psychologa