Problemy z oddychaniem a opis RTG kręgosłupa
Dzień Dobry dziś odebrałam rentgen kręgosłupa piersiowego. Opis: Kregosłup piersiowy miernie skrzywiony esowato. Dyskretna zmiana zwyrodnieniowa trzonów środkowego odcinka. Czy to moze byc przyczyna moich problemów ze złapaniem głębokiego oddechu oraz płytkiego? Robiłam echo serca oraz holtera i wyszły prawidłowo.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon