Problemy z utrzymaniem wzwodu u 22-letniego partnera

Mój chłopak ma problem w łóżku - jest zbyt zestresowany, żeby utrzymać erekcję. Mamy po 22 lata i niewiele doświadczenia. Chłopak jest zdrowy, nie pali, więc trudność w utrzymaniu erekcji nie jest spowodowana czynnikami zdrowotnymi. Rozmawiałam z nim na ten temat, powiedziałam, że nie będę na niego naciskać, że zwolnimy tempo i żeby się nie martwił. Wiem, że to powszechny problem w przypadku niedoświadczonych mężczyzn. Co mogę zrobić, żeby mu pomóc? W jaki sposób powinniśmy sobie z tym poradzić?

Zachęcam chłopaka do spotkania z seksuologiem. Być może trudność rzeczywiście leży w braku doświadczenia, przejmowaniu się i tym, ze chłopakowi zależy. Wówczas czas, wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa pomogą. Jednak jeśli problem leży głębiej (także w przyczynach emocjonalnych), warto skorzystać z diagnostyki i pomocy specjalisty. Kolejne niepowodzenia mogą nasilać trudności i wpędzać w spiralę lęku, dlatego zachęcam do jak najszybszej konsultacji.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza