Problemy z wypróżnianiem u 18-miesięcznego dziecka

witam mam córkę18 miesieczna jak była mała miala koli teraz był spokój z wypróznianiem do soboty w sobote dostała zaparcia w niedziele płacz ból i wymioty z powodu braku kupy poradzili mi syrop lactulosum i czopki tak tez zrobiłam w poniedziałek4 kupy po czym takie zatwardzenieto pierwsze takie zatwardzenie miała 8dni antybiotyk amotax który skończył sie 3dni temu czy to od antybiotyku czy tez złe odżywianie je 2 razy dziennie kaszke ryżowączy blokada psychiczna i czy to jednorazowe czy tez nie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest wykluczone iż antybiotyk mógł przyczynić się do takiego stany. Dieta dziecka także odgrywa bardzo ważną rolę w tej kwestii.