Problemy związane z zazdrością w związku

Witam mam problem z zazdroscia o partnerke czesto sa klotnie poniewaz mam obawy ze moze mnie zdradzic a nie chcialbym tego nigdy przezyc bo bardzo ja kocham czy jest jakis sposob wykeczenia sie z tego ?? Prosze o pomoc

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nie mamy pełnej kontroli ani wszechwiedzy na temat naszego życia. Każdy dorosły człowiek, oprócz radości i szczęścia, doświadcza także utrat, rozstania, bólu - czasami także zdrady. Przewidywanie jej i nadmierna zazdrość nie zmniejszają tego ryzyka, a wręcz przeciwnie - negatywnie wpływają na relacje w związku.

Warto zastanowić się, jakie są przyczyny Pana zazdrości. Być może niska samoocena? Brak pewności siebie w związku? Nadmierna potrzeba kontroli we wszystkich sferach życia? Pesymizm? Wcześniejsze trudne doświadczenia w innych związkach? Zachowania partnerki?

Kolejny krok to praca nad tymi przyczynami, a także nad swoimi cechami osobowości, kompleksami, trudnościami, emocjami, uczuciami, poglądami, sposobem myślenia.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza